
Huomenna ollaan jo uutisotsikoiden parrasvalossa!



Joo, tottakai. Tuolloin tulee maailmanloppu, analysoivat Ismo Laitelan käyttäjät 8DYarmo kirjoitti:Heiteteääs uusi arvio, 11.11.2011!![]()
Huomenna ollaan jo uutisotsikoiden parrasvalossa!![]()
![]()
Indeed!Joulu-Fooni kirjoitti:''Professorit ismolaitela.comista ovat heittäneet uuden ennusteen maailmanlopulle. Professori Yarmo uskoo vakaasti että seuraava maailmanloppu tulee 11.11.2011. ''
Tiedoksi, media uutisoi aina uutisaiheita sitä pienemmällä kynnyksellä, mitä enemmän niistä on puhuttu.Kaakao95 kirjoitti:Tää nyt tulee hieman myöhäs, mutta monissa maissa on outoja lintujen joukkokuolemia ja kaloja miljoonittain kuolltu.
Joko maailmanlopun ennustus oli jotenkin tähä suuntaan: "ensin kalat kuolevat ja linnut pudoten taivaasta kertovat tulevaisuuden"
Mut noin monta lintujen joukkokuolemaa ja kalatki viel.. on se kumma
Nuohan oli vaan semmonen parin päivän uutissuma ja median yleinen liiottelun aihe ja nyt se on laskenu ihan täysin eikä ole puhuttu mitään linnuista tai kaloista pariin viikkoon.Kaakao95 kirjoitti:Tää nyt tulee hieman myöhäs, mutta monissa maissa on outoja lintujen joukkokuolemia ja kaloja miljoonittain kuolltu.
Joko maailmanlopun ennustus oli jotenkin tähä suuntaan: "ensin kalat kuolevat ja linnut pudoten taivaasta kertovat tulevaisuuden"
Mut noin monta lintujen joukkokuolemaa ja kalatki viel.. on se kumma
PRKL täytän tuolloin 15 [herp_derp]Yarmo kirjoitti:Heiteteääs uusi arvio, 11.11.2011!![]()
Huomenna ollaan jo uutisotsikoiden parrasvalossa!![]()
![]()
Ei maailmanlopullakaan välttämättä ole tekemistä luonnonvoimien kanssa, who knows?pinse. kirjoitti:Joo mutta miettikääs sitä, että noilla WTC -torni-iskuilla ei oo mitään tekemistä luonnonvoimien kanssa, kun taas Japanin, Haitin ja Thaimaan ja kaikkien muiden maiden luonnonkatastrofeilla. : D